JuSt LeT U DrEaM

ИндексВъпроси/ОтговориТърсенеПотребителиПотребителски групиРегистрирайте сеВход
Вход
Потребител:
Парола:
Искам да влизам автоматично с всяко посещение: 
:: Забравих си паролата!
Latest topics
АРХИВ
РОУЛПЛЕЙ ЛИСТ
Гласувайте за форума:
Гласувай за мен в BGTop100.com Гласувай за тази страница в Българския ТОП RealTop.net
Кой е онлайн?
Общо онлайн са 3 потребители: 0 Регистрирани, 0 Скрити и 3 Гости

Нула

Най-много потребители онлайн: 120, на Пон Ное 05, 2012 8:15 pm
Август 2017
ПонВтоСряЧетПетСъбНед
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   
CalendarCalendar

Share | 

Свободни коментари

Предишната тема Следващата тема Go down 
Иди на страница : Previous  1, 2
АвторСъобщение
Мин Че Ри
The Master
The Master

Местожителство : Сеул, Южна Корея
Длъжности: : асистент

ПисанеЗаглавие: Re: Свободни коментари   Чет Юни 06, 2013 10:45 am

О, с удоволствие бих прочела въпросното рп-и. Винаги съм се чудила как иглежда нещо писано от повече от двама човека. А и бих се радвала да видя как пишеш.

//А стилът на писане на двамата герои-доведени братя, ме грабна направо от раз, описанията са на страхотно ниво, мисли и чувства, ситуациите и т.н.,Че направо докато четях, и на мен самата ми се дописа. По принцип си падам по по-дългите РП, въпреки че, за жалост, аз самата не мога да ги пиша чак толкова дълги. Опитвала съм, но или в един момент осъзнавам, че пиша пълни глупости, или напълно и изцяло си противореча и забравям дори къде ми се намира героят, дали е ден или нощ и въобще каквото се сетиш.......

Та затова се прекланям пред хората, на които им се получават дългите постове, без да се излагат тъй като мене.//

Направо не знаеш как ми топлиш сърцето. Самата идея, че нещо написано от мен е вдъхновила някого да му се допише е прекрасна. При мен музата е много непостоянна. Интересно е когато се обединиш с човека с когото пишеш и започнете да импровизирате. След всеки нейн пост сядам развълнувана, защото не знам какво ще ми поднесе този път. Тръпката не може да се опише с думи. Преди да почна да пиша рп-и пишех само кратки разкази поради същата причина като теб. Не помнех действията на героите си, външния им вид, взаимодействията им с останалите, но намерих начин да се справя с това. Външният вид описвам обикновено в началото, за да ми е под ръка, ако трябва да сверявам. Относно казаното и направеното, ако не помня нещо се старая да не се връщам назад, а гледам напред и доразвивам героя. За характера, често приписвам на героя неща от себе си или това което искам да бъда, така знам, че винаги ще познавам героя и няма да противореча на своя или неговия характер когато той направи нещо. Всеки сам си изгражда определен начин по който твори и го олеснява. Сигурна съм, че и ти ще намериш своя. И на мен в един момент ми се струва, че започвам да се повтарям и да си противореча, но не бива да се забравя, че героите се колебаят и понякога могат да изневерят на себе си, ако ситуацията го изисква. Ако все пак се колебая, винаги се допитвам до човека с когото пиша или до страничен четящ за мнение и съвет.

Надявам се скоро да прочета нещо от теб :)
Върнете се в началото Go down
Мин Че Ри
The Master
The Master

ПисанеЗаглавие: Re: Свободни коментари   Нед Авг 18, 2013 8:56 pm

Пак съм аз. Явно да си говори човек сам не било чак толкова страшно, хах. Току-що прочетох едно новичко рп, та да си пусна мнението по въпроса. Писалите го ще си го разпознаят, убедена съм по цитатите дето ще дам. Искам да кажа, че сте направили страхотен контраст и едновременно с това добра спойка между персонажите. Направили сте ги толкова различни и едновременно еднакви. На места съм се смяла с глас при женския персонаж, а при мъжкия се усещат много задълбочени и смислени разсъждения. При пишещия женския персонаж бих искала да дам една насока, ако може. Когато се въвежда читателят в това какво се е случило в предишния пост нека не е така буквално предадено или цитирано с думи от предния пост. Нека е по-незабележимо и е като вид продължение на подадената реплика на другия герой или ефектът от действието му, а не преразказ на станалото. Все пак ние вече сме чели горе и няма нужда от напомняне, в повечето случаи може директно да се продължи, а където не може да се поднесе по по-различен начин. Повторенията обедняват текста :)

А сега искам да извадя няколко израза след, които аз бях по-туш от всякога:

"Ах ти, стомах! Не помниш ли, когато с тебе бяхме на диета?"

Да кажеш на стомаха си: цепиш се от колектива, а? Това бе нещото, на което от сърце се смях като за световно. Поздрави за идеята. С партньорката ти имате много особено чувство за стомашен хумор. Успявате приятно да ме развеселите, хехе :)

''Затова винаги имаше повече от една истина и същевременно с това истината бе една единствена.'' - Много добре казано. Много ми хареса израза.

- ''Ако излезеш оттук, няма да умреш. Ще попаднеш в Ада.– „Адът, в който бях аз“ – помисли си наум и продължи.'' - Тук също. Подборът на думи усилва много добре внушението.

Продължавайте в същия дух. Ще си ви чета, за още бисери. Успех и спорна :)
Ок Мин Дже
Човек
Човек

Местожителство : Сеул

ПисанеЗаглавие: Re: Свободни коментари   Съб Сеп 14, 2013 7:35 am

Днес случайно се зачетох в едно рп, тъй като е сред активните темички и си щтракнах и...
Ето за това става дума (да не се чудите и маете ;д)
...Ами харесами, много! Доста нестандартно и различно, и начинът по който е написано също е оригинален и нестандартен. Отдавна си мислех да пиша в тази темичка, след като я открих, та ето сега ми се отдаде шанс. Поздравления на потребителите, за измислянето на героите, много интересно се получава! Надявам се ще има и продължение... big_tiger_028 
Адам Фолкфлиър
The Master
The Master

Местожителство : Земята, в отчаяно търсене на своята половинка, за да се отърве най-сетне от магическата си дарба.

ПисанеЗаглавие: Re: Свободни коментари   Чет Сеп 19, 2013 3:32 pm

Радвам се, че се спретна подобна темичка наистина, защото трябва да има връзка между четящ и пишещ. Приятно е като знаеш, че и някой друг ще се зарадва на творбата, а и е хубаво да разбереш какво точно се харесва и какво не от написаното, за да можеш да надграждаш себе си за в бъдеще. Благодаря за прекрасния коментар и дано новият пост те зарадва :)

Юнг Дже Соб
Човек
Човек

Длъжности: : Ученик в "Шиден"

ПисанеЗаглавие: Re: Свободни коментари   Чет Сеп 26, 2013 11:48 am

Аз да се включа към нетърпеливо четящите. За сега следя с интерес рпто между Те Ки Джон и Мин Че Ри, правилно ли съм запомнила имената? И също това новото Кайсу рп много ми хвана интереса и ще следя. Якото е, че има момчешка любов, а аз обичам момчешка любов, само дето много рядко попадам на стойности неща с подобна тематика. Няма много избор и това е гадничко, но тук все си откривам нещичко. cute-white-kitten 
Ок Мин Дже
Човек
Човек

ПисанеЗаглавие: Re: Свободни коментари   Чет Сеп 26, 2013 12:00 pm

Адам Фолкфлиър написа:
хубаво да разбереш какво точно се харесва и какво не от написаното, за да можеш да надграждаш себе си за в бъдеще.

Ами аз лично обичам, когато във всеки пост има някакво развитие върху ситуацията и действието е по-явно. Това не означава, че не ценя описанията, както и разгръщането на чувствата на героите, но обичам когато действието преобладава, или ги има и двете по равно - действие и описания.
Адам Фолкфлиър
The Master
The Master

Местожителство : Земята, в отчаяно търсене на своята половинка, за да се отърве най-сетне от магическата си дарба.

ПисанеЗаглавие: Re: Свободни коментари   Пет Сеп 27, 2013 8:35 pm

Тоза зависи и от стила на пишещите. И аз забелязвам, че има проекти, в които преобладават описания на чувствата на героите и такива, които са екшън и действие, затова трябва избирателно да си подбираш това, което ти харесва.

В рп-то 'Шизеншики и Земята' например, ще забележиш, че постовете са по-кратки, пряката реч и действието е в повече за сметка на описанията. Създали сме динамичен тип постове, по-кратки, пишат се по-бързо и изцяло импровизираме. През 99 процента от времето партньорът не знае какво ще пише другия и бихме могли да пишем и постваме дори и всеки ден, ако решим, защото тези приоми олекотяват конструкцията неимоверно. Също така мисля, че е много подходящо за начинаещи пишещи ;)

Мин Че Ри
The Master
The Master

ПисанеЗаглавие: Re: Свободни коментари   Пон Сеп 30, 2013 3:26 pm

Абсолютно правилно си запомнила имената. Черешката ми е силно любим герой, а това е първият път, в който пиша нещо по-дълго в този жанр, затова съм много доволна от резултатите. Научих се да правя и описания, да обръщам внимание и на чувствата на героите и да взаимодействам с тях. Много се радвам, че и на някой друг се е харесало написаното. За мен като първи опит е от изключителна важност, че се харесва, това ме окуражава да продължавам напред. Благодаря за прекрасния коментар :)
Ок Мин Дже
Човек
Човек

ПисанеЗаглавие: Re: Свободни коментари   Вто Окт 01, 2013 8:35 pm

Адам Фолкфлиър написа:
Тоза зависи и от стила на пишещите. И аз забелязвам, че има проекти, в които преобладават описания на чувствата на героите и такива, които са екшън и действие, затова трябва избирателно да си подбираш това, което ти харесва.

В рп-то 'Шизеншики и Земята' например, ще забележиш, че постовете са по-кратки, пряката реч и действието е в повече за сметка на описанията. Създали сме динамичен тип постове, по-кратки, пишат се по-бързо и изцяло импровизираме. През 99 процента от времето партньорът не знае какво ще пише другия и бихме могли да пишем и постваме дори и всеки ден, ако решим, защото тези приоми олекотяват конструкцията неимоверно. Също така мисля, че е много подходящо за начинаещи пишещи ;)
Знам за действието, точно заради това вероятно най-много ми хареса този роулпей от тези, които дотук бях чела, а и има някаква по-различна атмосфера, не знам как да се изразя точно...
Някаква такава хем мистична, хем хумористична, ама нещо ми избяга изречението...penguin5 
Адам Фолкфлиър
The Master
The Master

ПисанеЗаглавие: Re: Свободни коментари   Чет Окт 17, 2013 2:06 pm

Тъкмо ме подсети да постна още по този проект, какъвто съм разсеян човек, имам нужда да ми се напомня :)

Прекрасно е да получим потвърждение и от безпристрастен човек, че се справяме успешно в насоките, които сме искали да постигнем. Благодаря за оценката.

Sponsored content

ПисанеЗаглавие: Re: Свободни коментари   

Свободни коментари
Предишната тема Следващата тема Върнете се в началото 
Страница 2 от 2Иди на страница : Previous  1, 2